1. Ana Sayfa
  2. Haber

Windows 11 22H2 Destekli AMD ve NVIDIA Sürücüleri Göründü

Windows 11 22H2 Destekli AMD ve NVIDIA Sürücüleri Göründü
0

Windows 11 22H2 Destekli AMD ve NVIDIA Sürücüleri Göründü

Windows 11 22H2 (Sun Valley 2) tamamlandı ve Microsoft resmi olarak Build 22621’i RTM olarak ilan etti. Windows 11 Ekim 2021’de resmi olarak tanıtılmıştı. Böylelikle yeni işletim sistemi ilk büyük güncellemesini alıyor. Bu sürümle birlikte önemli hata düzeltmeleri ve bazı yeni özellikler bekliyoruz. Ancak geçmişteki Windows 10 güncellemelerinde gördüğümüz gibi tonlarca yeni özellik görmeyeceğiz.

Sürüm 22H2’nin ticari adı henüz bilinmiyor ve şu anda Release Preview Channel’da test kullanıcılarına sunuluyor. Microsoft, Sun Valley 2 ile birlikte grafik sürücü mimarisinin yeni bir sürümünü test ediyor. Görünüşe göre bu mimari WDDM 3.1 olarak adlandırılacak.

Windows geliştiricisi, önceki bir belgede en az 5 Eylül’e kadar sürücü başvurularını aktif olarak kabul ettiğini doğruladı. Yani şirketler sürücülerini Windows 11’in bir sonraki sürümüne hazırlamak için yeterli zamana sahip.

Yakın zamanda bildirdiğimiz gibi NVIDIA, kurumsal müşteriler için WDDM 3.1 ve Windows 11 22H2 için hazır olan sürücülerini zaten yayınladı. GPU devi şimdi 22H2 için özel desteğe sahip tüketici merkezli GeForce sürücüleri üzerinde çalışıyor. Ayrıca şirketin sızdırılan sürücüleri WDDM 3.1 desteği de içeriyor.

windows 11 22h2 destekli amd ve nvidia suruculeri gorundu 0 IkaIM254

Yeni sürücünün çevrimiçi olarak sızdırıldığını ve stabil bir sürüm olmadığını belirtmekte fayda var. Şu anda tüketiciler için üretilen ekran kartları resmi olarak Sun Valley 2 için uygun bir desteğe sahip değil, ancak sürücüler çevrimiçi olarak sızdırıldığı için NVIDIA’nın birkaç hafta içinde uyumlu oyun sürücülerini piyasaya sürmesini bekleyebiliriz.

Windows 11 önizleme derlemelerinde AMD’nin WDDM 3.1 desteğine sahip 31.0.12000.20010 sürücüsü artık kullanıma sunulmaya başladı. Test uzmanlarından alınan raporlara bakılırsa, güncelleme sonrası OpenGL uygulamalarında AMD ekran kartları daha iyi performans gösteriyor.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla