1. Ana Sayfa
  2. Haber

Windows 11 ‘Birlikte Aç’ İletişim Kutusu Yenileniyor

Windows 11 ‘Birlikte Aç’ İletişim Kutusu Yenileniyor
0

Windows 11 ‘Birlikte Aç’ İletişim Kutusu Yenileniyor

Windows 11 Build 25151, Dev Channel’daki test kullanıcıları için yayınlandı ve bir hata düzeltme listesiyle birlikte geliyor. Microsoft aynı zamanda Build 25151 ile birlikte değişim günlüğünde yer almayan bir değişiklik yapmış. Çeşitli dosyaları açarken karşımıza çıkan “Birlikte Aç iletişim kutuları” daha önce yeniden tasarlanmış, sonrasında derlemelerden kaldırılmıştı. Şimdi geliştirme kanalındaki Insider’lar yeni iletişim kutularını tekrar test edecek.

windows 11 birlikte ac iletisim kutusu yenileniyor 0 ebu5Apsr

Windows 11 Build 25151 belirli bir özellik güncellemesine bağlı değil, ancak gelecek yıl için beklenen Windows 11 23H2‘nin bir parçası olduğunu tahmin ediyoruz. Herhangi bir dosyaya sağ tıklayıp istediğimiz uygulamayı kullanmak istediğimizde “Birlikte Aç” seçeneğini kullanıyoruz. Bu iletişim kutusu en son Windows 8’de yenilenmişti ve şimdi Windows 11 tasarımına uygun olacak şekilde güncelleniyor.

Yeni yapıyla birlikte Dosya Gezgini sekmelerinin beklenmedik şekilde büyük görünmesine neden olan bir sorun düzeltildi. Microsoft ayrıca Başlat menüsü üzerinden sistemi kapatmanızı engelleyen başka bir hatayı çözüme kavuşturdu.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla