1. Ana Sayfa
  2. Haber

Windows 11 Build 25163 Yeni Özelliklerle Yayınlandı

Windows 11 Build 25163 Yeni Özelliklerle Yayınlandı
0

Windows 11 Build 25163 Yeni Özelliklerle Yayınlandı

Windows 11 Build 25163, yeni bir görev çubuğu özelliği de dahil olmak üzere birkaç yenilikle birlikte Dev Channel kullanıcılarına ulaştı. Yeni test derlemesiyle birlikte ayrıca yerleşik Windows paylaşım penceresi aracılığıyla dosyaları keşfetmenize ve daha fazla cihazla paylaşmanıza olanak tanıyan yenilikler sunuluyor.

Build 25163, görev çubuğuna çok sayıda öğe eklememize izin veren yeni bir özellik getiriyor. Microsoft daha önce görev çubuğunun özellikle alan kısıtlı olduğunda daha üretken ve daha iyi bir iş akışı sunmak için sıfırdan oluşturulduğunu belirtmişti.

windows 11 build 25163 yeni ozelliklerle yayinlandi 0 2ySqnnTG

Windows 11’in görev çubuğu herhangi bir form faktörüne kolayca uyum sağlayabiliyor. Sınırlı alan nedeniyle varsayılan olarak görev çubuğunda görünmeyebilecek uygulamaları görmek için ok simgesine tıklayabilirsiniz.

windows 11 build 25163 yeni ozelliklerle yayinlandi 1 tLbQ7CzP

Microsoft ayrıca gelişmiş bir dosya paylaşım deneyimi sunmaya başlıyor. Dosya paylaşım özelliği, yerleşik paylaşım penceresini kullanan Explorer, Fotoğraflar, Xbox ve diğer Windows uygulamaları aracılığıyla çalışmakta.

windows 11 build 25163 yeni ozelliklerle yayinlandi 2 lkfrcvgN

Son olarak, yerel bir dosyayı doğrudan OneDrive ile paylaşmak için yeni özellik daha kullanıma açıldı. Bunu yapmak için Dosya Gezgini’nde veya yerleşik paylaşım kullanıcı arabirimini kullanan diğer uygulamalarda herhangi bir dosyayı ve ardından hedef olarak OneDrive’ı seçin. Paylaşım kullanıcı arabiriminde OneDrive’ı seçtiğinizde dosyayı doğrudan OneDrive’a yükleyebilirsiniz. Windows 11 Build 25163 ile yapılan tüm değişikliklere bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla