1. Ana Sayfa
  2. Haber

Windows 11 ile Microsoft Hesabı Ayarlara Entegre Ediliyor

Windows 11 ile Microsoft Hesabı Ayarlara Entegre Ediliyor
0

Microsoft, Microsoft hesabını direkt sistem ayarlarına entegre ederek Microsoft/Office hesabı ile Windows 11 ortasındaki boşluğu kapatmak istiyor. Bu atak, şirketin ferdî yahut konut kullanımı için Windows 11 Pro’da Microsoft hesabını mecburî hale getirmesinden birkaç ay sonra geldi.

Windows 11 22H2 ile Ayarlar’a Microsoft 365 ile ilgili daha fazla ayrıntı ekleneceğini biliyoruz. Microsoft ayrıyeten Çevrimiçi Hizmet Tecrübe Paketleri aracılığıyla sağlanan gelecekteki güncellemelerle tecrübesi daha da güzelleştirmeyi planladığını söylüyor. Aşağıdaki ekran imgesinde görebileceğiniz üzere, Ayarlar uygulaması artık ödeme bilgilerini görüntülemenize ve yönetmenize müsaade veriyor. Hatta ödeme yolunuz bir güncelleme gerektirdiğinde bildirim alabilirsiniz. Ödeme özelliğinin Ayarlar kısmına entegre edilmesinin temel maksadı ise abonelikleri kesintisiz olarak devam ettirmek.

Windows 11

Şu anda Microsoft hesabı entegrasyonu ödeme detaylarıyla hudutlu, lakin bu durum gelecekteki güncellemelerle değişecek. Microsoft, Ayarlar uygulamasındaki Microsoft hesaplarıyla bağlantılı özellikleri daha âlâ yansıtmak için bir dizi değişikliği test ediyor. Buna Office 2021 yahut Office 2019 üzere eserler de dahil. Örneğin, Microsoft hesabına bağlı bir Office 2021 yahut Office 2019 aboneliğiniz varsa, desteklenen Office kalıcı eserlerini Ayarlar > Hesaplar kısmında görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.

windows 11 ile microsoft hesabi ayarlara entegre ediliyor 1 JzZqitMl

Ayrıyeten tüm geliştirmeler tamamlandığında abonelikleriniz hakkında daha fazla bilgi edinme talihimiz olacak ve hatta Office’i yüklemek mümkün olacak. Daha öncesinde kullanıcıların Office eserini yüklemek için bir tarayıcıda hesaplarında manuel olarak oturum açmaları gerekiyordu.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla