1. Ana Sayfa
  2. Haber

Windows 11 Kamera Uygulaması QR Kod Desteği Kazanıyor

Windows 11 Kamera Uygulaması QR Kod Desteği Kazanıyor
+ - 0

Windows 11 Kamera Uygulaması QR Kod Desteği Kazanıyor

Windows Media Player yakın zamanda Windows 11’de WinUI ve Fluent Design makyajı ile güncellendi ve şimdi orijinal sürümde bulunan özellikler için destek alıyor. Windows Media Player için gelen son güncelleme, CD oynatma için destek eklemişti. Microsoft ayrıca medya oynatıcının temasında ve stilinde iyileştirmeler yaparken sürükle-bırak deneyiminin sorunsuz olmasını sağlamak için ek değişiklikler uyguladı.

Son güncellemeyle birlikte masaüstünüze müzik kopyalamak artık çok daha kolay. Kopyalamak istediğiniz CD’niz hazırsa, Media Player bu işi sizin yerinize hızlı bir şekilde yapabilecek. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, dosyayı cihaza kopyalamadan önce AAC gibi bir format seçip bit hızını değiştirebilirsiniz.

windows 11 kamera uygulamasi qr kod destegi kazaniyor 0 3ef4E7Wv

Windows Media Player’ın seçtiğiniz dosya türüne bağlı olarak en iyi formatı ve bit hızını otomatik olarak seçeceğini unutmayın. Örneğin, ses dosyalarını kopyalamaya çalıştığınızda 256 kbps seçeneği kullanılıyor.

Bu güncelleme, Dev Channel’daki test kullanıcılarına sunulmakta ve bu ayın ilerleyen saatlerinde herkes tarafından kullanılabilir hale gelecek.

Yerleşik Windows Kamera uygulaması, Windows 11’in tasarımı ve hissiyatına uygun şekilde yenilendi. Uygulama artık tanıdık hale gelen WinUI ve Fluent Design’ı kullanırken yazı tipi de güncellendi.

windows 11 kamera uygulamasi qr kod destegi kazaniyor 1 qyCghWRf

Kamera uygulaması video, fotoğraf ve belge yakalama gibi özellikleri desteklemeye devam ediyor. Öte yandan, iki ek çekim modu için de destek kazandığını belirtelim: QR kodu ve barkod tarama. QR kodlarını veya barkodları taramak için kamera uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bu özellik, yüksek kaliteli kameraya sahip cihazlarda daha sağlıklı çalışıyor.

Windows Media Player, widget geliştirmeleri ve görev çubuğu iyileştirmeleri ve yeni Kamera uygulaması şu anda Windows 11 Build 25158 yapısıyla birlikte test kanalında sınanıyor.

kaynak : Technopat.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla