1. Ana Sayfa
  2. Haber

Windows 11 KB5015882 ile Dosya Gezgini Sorunları Çözülüyor

Windows 11 KB5015882 ile Dosya Gezgini Sorunları Çözülüyor
0

Windows 11 KB5015882 ile Dosya Gezgini Sorunları Çözülüyor

Microsoft, KB5015882 güncellemesini Windows 11 sürüm 21H2 için kullanıma sundu. Diğer tüm güncellemeler gibi, bu isteğe bağlı güncelleme de Windows Update aracılığıyla indirmeye açıldı. Ayrıca Windows 11 KB5015882’nin çevrimdışı yükleme dosyalarına bu bağlantıdan erişebilirsiniz.

Çeşitli söylentilerde Microsoft’un Windows 11 23H2’yi iptal ettiğinden bahsediliyordu. Microsoft, eğer söylentiler doğruysa özellikleri ana sürümleri bekletmeden daha erken tarihte kullanıcılara ulaştıracak. Bu nedenle test kanallarında gördüğümüz çeşitli özellikler beklediğimizden daha erken kullanıma sunulabilir.

Resmi sürüm notlarına göre Windows 11 artık odak yardımı açıkken acil uyarılar almanıza izin veriyor. Bu özellik, mobil cihazlarınızdaki bildirimleri gizleyen rahatsız etme moduna benzer şekilde çalışacak.

Microsoft, birkaç yeni özelliğe ek olarak, klavyedeki oynat ve duraklat butonlarını kullandığınızda Dosya Gezgini’nin çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorunu düzeltti. Bununla birlikte, Başlat Menüsü’nde sağ tıkladığınızda Dosya Gezgini’nin yanıt vermemesine neden olan bir hata da çözüme kavuştu.

Yeni yapıyla birlikte, cihazınız uygunsa Windows’un ilk başlangıcında daha yeni bir Windows 11 sürümüne güncellemeniz için bir seçenekle karşılaşacaksınız. Tam değişim günlüğüne ulaşmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla