1. Ana Sayfa
  2. Haber

Windows 11 Kullanım Oranı İstikrarlı Halde Artıyor

Windows 11 Kullanım Oranı İstikrarlı Halde Artıyor
0

Windows 11 işletim sistemi piyasaya sürüldüğü günden itibaren çok fazla tenkit aldı. Bu tenkitlerin büyük bir kısmı ise kural koşulan sistem ihtiyaçları nedeniyleydi. Birtakım raporlara nazaran Windows 11 süratli büyümüyor, fakat Steam anketlerine bakılırsa oyun pazarında istikrarlı bir gelişme kaydedildi.

Windows için en büyük oyun platformlarından biri olan Steam, Mayıs ayı için Steam Donanım ve Yazılım Anketi’ni yayınladı. Steam bilgileri, kullanıcıların tercih ettiği yazılım ve donanımlar açısından kıymetli bir kaynak ve Windows 11 kullanım oranı değerli bir büyüme kaydetmiş görünüyor.

windows 11 kullanim orani istikrarli halde artiyor 0 8tZsY3st

Donanım raporu, Windows 11’in artık sistemlerin %19.59’unda kullanıldığını, evvelki aya nazaran %0.60’lık bir artış yaşandığını ortaya koyuyor. Windows 11 pazar hissesinde güzel bir ivme kazandı diyebiliriz, fakat Steam’in daha çok oyun odaklı sistemlerde kullanıldığını hatırlatalım. Windows 10 ise %73.89’luk pazar hissesi ile en üst noktada yer alıyor.

Windows 11’in büsbütün isteğe bağlı olduğunu ve mecburî olmadığını ayrıyeten not düşelim. Bu nedenle yavaş büyümesi sürpriz değil. Öte yandan Windows 11 eski donanımlarda resmi olarak desteklenmiyor, yani sınırlamalar nedeniyle geçiş yapmaktan kaçınan birçok kişi olabilir.

Ek olarak, sürüm 22H2 yakında tüm kullanıcılara sunulmak üzere hazırlanıyor ve bu birinci büyük sürüm olacak. Yeni sürümle taşlar yerine oturacak ve pazar hissesinin ilerleyen aylarda artması beklenen.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla