1. Ana Sayfa
  2. Haber

Windows 11, Yeni Görsel Tasarım Uygulamasına Kavuşuyor

Windows 11, Yeni Görsel Tasarım Uygulamasına Kavuşuyor
0

Microsoft, toplumsal medya grafikleri, sunumlar, posterler oluşturmak için kullanılan Canva’ya benzeyen, Microsoft Edge tabanlı yeni “Designer” Windows 11 uygulaması üzerinde çalışıyor. PowerPoint aslında yıllardır işletmeler, okullar ve birçok kurum tarafından kullanılıyordu. Canva da aslında benzeri işlere yönelik, fakat daha kullanıcı dostu bir uygulama ve hazır şablonlar, geniş yazı tipi seçenekleri ve daha fazlası sayesinde herkes hizmeti basitçe kullanmaya başlayabiliyor.

1 – 4
windows 11 yeni gorsel tasarim uygulamasina kavusuyor 0 YyAR3qt2
windows 11 yeni gorsel tasarim uygulamasina kavusuyor 1 9AlyehUZ
Windows 11
windows 11 yeni gorsel tasarim uygulamasina kavusuyor 3 Taw9Fa7Z

PowerPoint bildiğiniz üzere daha çok sunumlara odaklanıyor. Canva ise daha sofistike dizaynlar sunarken arayüzü daha âlâ optimize edilmiş bir uygulama. Windows 11’in yeni uygulaması, masaüstü işletim sisteminde yahut web üzere kullanım alanlarında PowerPaint’in yerini almayacak. Designer bunun yerine öğrencilerin ve küçük işletme sahiplerinin kendi reklamlarını, tanıtım yahut pazarlama gönderilerini, sunumlarını ve öbür görsel gereçlerini kolaylıkla oluşturmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Microsoft Designer’a ferdî yahut okul hesabı olan herkes “designer.microsoft.com” üzerinden erişebiliyordu. Fakat Microsoft sonrasında yanılgıyı düzeltti ve erişim engellendi. Bu bağlamda Designer’ın genel önizlemesinin birkaç hafta içinde duyurulması bekleniyor.

windows 11 yeni gorsel tasarim uygulamasina kavusuyor 4 eUaFzb7v

Canva gibisi bir web uygulaması üzere görünen Designer, profesyonel görünümlü grafiklere, hoş slayt desenlerine, Facebook reklamlarına, LinkedIn fotoğraflarına, hareketli Instagram gönderilerine gereksinim duyan öğrenciler ve işletmeler için hepsi bir ortada bir tahlil olarak tanıtılabilir. PowerPoint’ten farklı olarak, uygulama Instagram yahut Facebook gönderileriniz için şablonlar, bir fotoğraf kitaplığı, haller ve fikirlerle birlikte geliyor. Bu özellikler sayesinde dakikalar içerisinde göze beğenilen gelen dizaynlar oluşturmak mümkün olabilir.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla