İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

Windows 11’de kullanıcıları çılgına çeviren hata!

Windows 11’de kullanıcıları çılgına çeviren hata!
+ - 0

Windows 11’de kullanıcıları çılgına çeviren hata!

Kullanıcıların son periyotta yavaş yavaş benimsediği, bununla birlikte kullanım istatistiklerini de artırmaya başlayan Windows 11, yeni bir problemle gündemde. Microsoft, yapmış olduğu açıklamada son yayınlanan toplu güncellemenin birtakım kullanıcıları çılgına çevirecek bir kusura neden olduğunu doğruladı. Yazılım devi, sorunu vakit kaybetmeden düzelttiğini söylese de reaksiyonlardan kaçamadı.

KB5014668 güncellemesi Windows 11 Başlat menüsünü bozdu

Microsoft, Windows 11 için nizamlı bir biçimde güncellemeler yayınlıyor ve daha kararlı bir hale gelmesi için ağır mesai harcıyor. Lakin bazen bu atılımlar aykırı tepebiliyor ve sürümde halihazırda düzgün bir formda çalışan fonksiyonları bozabiliyor. Kısa mühlet evvel de bunun yeni bir örneği yaşandı.

windows 11de kullanicilari cilgina ceviren hata 0

Microsoft’un son yayınladığı KB5014668 yaması birtakım sistemlerde Başlat menüsünü bozdu. Windows tuşu ve tıklama dahil hiçbir şeye reaksiyon vermedi. Hülasa güncelleme sonrası kullanıcılar ne yaparlarla yapsınlar çalışmadı.

Microsoft, bahisle ilgili şikayet bildirimlerinin gelmesinin akabinde vakit kaybetmeden Redmond tabanlı Known Issue Rollback (Bilinen Meseleleri Geri Alma) düzeltmesiyle ilgili sorunu düzeltti. Ayrıyeten şirket, aygıtı tekrar başlatmanın süreksiz tahlilin daha süratli uygulanmasına yardımcı olacağını lisana getirdi.

Şirket, yapmış olduğu düzeltmenin akabinde sorunun tüm kullanıcılarda ortadan kalktığını söylüyor. Birebir vakitte yanlıştan az sayıda bilgisayarın etkinlendiğini de kelamlarına ekledi. Yazılım devi, yakında Ağustos 2022 yamasının kullanıma sunacak. -9 Ağustos- Bu güncelleme, daha çok işletim sistemindeki problemleri çözmeye odaklanacak.

Windows 11 sistem gereksinimleri

İşlemci:1 gigahertz (GHz) yahut daha süratli, 2 yahut daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)
RAM:4 gigabayt (GB)
Depolama:64 GB yahut daha büyük depolama cihazıNot: Daha fazla ayrıntıyı aşağıdaki “Windows 11 işletim sistemini yeni tutmak için depolama alanı hakkında daha fazla bilgi” kısmında bulabilirsiniz.
Sistem üretici yazılımı:UEFI, İnançlı Önyükleme özellikli
TPM:Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0
Grafik kartı:WDDM 2.0 şoförüyle DirectX 12 yahut üzeri ile uyumlu
Ekran:Diyagonal olarak 9 inçten daha büyük olan yüksek çözünürlüklü (720p) ekran, renk kanalı başına 8 bit
İnternet irtibatı ve Microsoft hesapları:Windows 11 Home sürümünde, birinci kullanımda aygıt kurulumunu tamamlamak için internet irtibatı ve bir Microsoft hesabı gerekir. Tüm Windows 11 sürümlerinde güncelleştirmeleri yapmak ve birtakım özellikleri indirip bunlardan yararlanmak için internet irtibatı gerekir.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla