1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Xiaomi Mi Band 7 tanıtıldı: Özellikleri ve fiyatı!

Xiaomi Mi Band 7 tanıtıldı: Özellikleri ve fiyatı!
0

Giyilebilir teknoloji eserlerinde sunduğu fiyat/performans modelleri ile öne çıkan Xiaomi, ülkemiz de dahil dünya genelinde başarılı satış sayılarına ulaşıyor. Çinli üretici bilhassa Mi Band serisi ile akıllı bileklik bölümünde değerli bir yere sahip. Her yıl akıllı bilekliklerini güncelleyen üretici, uzun vakittir beklenen Xioami Mi Band 7 modelini sonunda tanıttı.

Xiaomi, Mi Band 7 ile gelişmeye devam ediyor!

Varlıklı özelliklere sahip lakin uygun fiyatlı olarak karşımıza çıkan Mi Band serisi modellerinin yeni üyesi de gelişerek yoluna devam ediyor. Yeni Mi Band 7, daima açık ekranı, detaylı istatistiklere sahip 120 farklı idman modu ve daha büyük ekranı ile karşımıza çıktı.

Ekrandan başlayacak olursak; Mi Band 7, 1.62 inçlik ekrana konut sahipliği yapıyor. Ekranın boyutları ile birlikte çözünürlük ve parlaklık da arttırılmış durumda. Akıllı bilekliğin parlaklığı 500 nite ulaşırken, 192×490 piksel bir çözünürlüğe sahip. Bu da 326 ppi piksel yoğunluğu olarak geri dönüyor.

xiaomi mi band 7 tanitildi ozellikleri ve fiyati 0 tvYEJWVN

Artan ekran büyüklüğü ve yeni özellikler ile birlikte Mi Band 7‘nin tartısı 13.5 grama ulaştı. Mi Band 6’da ise bu kıymet 12.8 gramdı. Artan tartıya karşın Mi Band 7’nin selefine nazaran daha ince bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Artan batarya boyutuna karşın Mi Band 7, yarım milimetre daha ince olmayı başarıyor.

Bataryadan bahsetmişken, yeni Mi Band 7’nin bataryası Band 6’ya nazaran yüzde 44 oranında artarak 180 mAh düzeyinde. Xiaomi akıllı bilekliğinin bu batarya sayesinde 15 gün şarj edilmeden kullanılabileceği savında. Mi Band 7 tıpkı vakitte Mi Band 6’da da kullanılan manyetik şarj sistemi ile şarj edilebilecek.

xiaomi mi band 7 tanitildi ozellikleri ve fiyati 1 UiUT2zWC

Atletleri sevindirecek yenilikler!

Xiaomi, Mi Band 7’nin spor aktivitelerinde sıkça kullanıldığının farkında olacak ki bu mevzuda da değerli bir adım atmış durumda. Yeni Mi Band 7, 120 farklı spor modunu destekliyor. Mi Band 6’da ise bu sayı yalnızca 30’du. Mi Band 7 ayrıyeten kalp atış suratı ve mevcut kalori tüketimi dahil olmak üzere birçok bilgiyi de kullanıcısı ile paylaşacak.

Spor yaparken çeşitli bilgileri sizlerle paylaşan akıllı bileklik, kullanıcısın spor yaparken kullandığı oksijen ölçüsünü ve spordan sonraki optimal yenilenme müddetini de bildiriyor. Mi Band 7 ayrıyeten antrenmanınızın yoğunluğunu belirleme ismine “Egzersiz Sonrası Çok Oksijen Tüketimi (EPOC)” bedelini de hesaplıyor.

Tıpkı vakitte yapılan sporu daha eğlenceli hâle getirmek ismine Xiaomi yeni bilekliğinde çeşitli madalyalar ve arkadaşlara karşı meydan okuma seçeneği de sunuyor. 50 metreye kadar suya güçlü olan akıllı bileklik bu sayede çeşitli yüzme bilgilerini de sizlerle paylaşıyor.

100’den fazla tema ve daima açık ekran

Xiaomi, birçok farklı renkte kordon ile satışa sunulan akıllı bileklike bu renkli imgeyi tamamlamak ismine 100’den fazla saat temasına da yer veriyor. Yeni model ayırca birinci kere daima açık ekran özelliği ile sunulacak. Minimal bir saatin gösterileceği bu ekranda akıllı bileklik ile etkileşime geçildiğinde ise asıl ekrana dönüleceği söz edildi.

Şuanda Çin’de satışa sunulan akıllı bileklik için istenen fiyat 239 CNY (Yaklaşık 580 TL). Akıllı bilekliğin NFC versiyonu ise 279 CNY (Yaklaşık 675 TL) olarak fiyatlandırılmış durumda. Xiaomi Mi Band 7’nin birkaç ay içerisinde tüm dünyada da satışa sunulması bekleniyor.

Pekala siz yeni Xiaomi Mi Band 7 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla