1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

Xiaomi’den bugüne dek güncelleme vermediği iki model için kritik karar!

Xiaomi’den bugüne dek güncelleme vermediği iki model için kritik karar!
+ - 0

Xiaomi’den bugüne dek güncelleme vermediği iki model için kritik karar!

Akıllı telefon pazarının başarılı oyuncularından Xiaomi, güncelleme çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, mayısta tanıtılan Android 13’ün akabinde güncelleme konusunda daha da hızlandı. Halihazırda uyumlu modellerin büyük bir kısmına Android 12 tabanlı MIUI 13‘ü gönderen şirket, başka taraftan giriş segmentte yer alan ve daha evvel güncelleme almamış modelleri de unutmadı. Son olarak bütçe dostu iki model için çok yakında MIUI 12.5 sürümü yayınlanacak.

Redmi 9 ve 9 Activ MIUI 12.5 güncellemesi alacak

Xiaomi‘nin geçtiğimiz yıllarda vitrine çıkardığı Redmi 9 ve Redmi 9 Activ, kutudan Android 10 tabanlı MIUI 12 ile çıktı. İki aygıt da bugüne dek rastgele bir Android ya da MIUI güncellemesi almadı. Bu da üreticinin kullanıcılar tarafından gaye tahtasına koyulmasına neden oluyordu. Lakin bu kısa müddet evvel değişti. Çünkü şirket iki modeli de çok yakında MIUI 12.5 sürümüne geçirmeye karar verdi.

xiaomiden bugune dek guncelleme vermedigi iki model icin kritik karar 0 VZPFF4uK
Redmi 9 MIUI 12.5 güncellemesi alıyor

Redmi 9/9 Activ için MIUI 12.5 güncellemesi V12.5.6.0.RCTINXM yapı numarasıyla gelecek ve aygıtlardaki sistem kararlığını artıracak. Şu an için sürümün ne vakit kullanıma sunulacağı konusunda net bir açıklama yok, lakin şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere nazaran bu ayın ortasında yayınlanacak. Son olarak sürümün Android 11 tabanlı olacağını belirtelim.

Bunun dışında şirketin bugüne dek benimsediği güncelleme siyaseti doğrultusunda sürümün birinci etapta Mi Pilot kullanıcıları için yayınlanacağını, rastgele bir sorun çıkmaması durumunda ise genel kullanıma açılacağını belirtmekte yarar var.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla