1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Yeni özelliğini test ediyor! TikTok, Snapchat’e rakip olacak

Yeni özelliğini test ediyor! TikTok, Snapchat’e rakip olacak
0

Yeni özelliğini test ediyor! TikTok, Snapchat’e rakip olacak

TikTok, Facebook ve Instagram’dan sonra Snapchat ile de rekabet etmek için kolları sıvadı. Kullanıcılar, TikTok hesaplarında “Yakında” özelliği sayesinde etraflarındaki enteresan olayları izleyebilecek.

Kullanıcılar, etraflarında olup bitenleri görebilmek için toplumsal medya uygulamalarında daha fazla etkileşim oluşturuyor. Bunun avantajını kullanan Snapchat, uzun müddettir ABD’de en çok kullanılan toplumsal medya uygulamaları ortasında yer alıyor.

TikTok, akış için Yakında sekmesi oluşturacak

TikTok, günümüzde kullanıcılara Sizin İçin ve Takip Ediliyor ismini verdiği iki farklı akış sunuyor. Sizin İçin ismi verilen akışta uygulamanın önerdiği görüntüler, Takip Ediliyor sekmesinde ise takip ettiğiniz şahısların görüntüleri bulunuyor.

yeni ozelligini test ediyor tiktok snapchate rakip olacak 0 pIPU7EdD

TikTok, yeni akış sekmesi için çalışmalara başladı. Toplumsal medya danışmano Matt Navarra, “Şirket, yeni bir akış özelliği için deneme yapıyor. Yeni özellik isminden da anlaşılacağı üzere yakınınızdaki olaylara hakim olmanızı sağlayacak. Bu sayede kullanıcıların daha fazla yeni yerler keşfedebileceğini düşünüyorum.” tabirlerine yer verdi.

TechCrunch’a demeç veren TikTok, Asya bölgesinde küçük bir kullanıcı kümesiyle yeni özelliğini test ettiğini doğruladı. Test için seçilen kullanıcılar, uygulamanın ana sayfasında Sizin İçin, Takip Ediliyor ve Yakında sekmelerini görebiliyor.

Analistler, TikTok’un bu atılım ile Snapchat’e rakip olmak istediğini düşünüyor. Yakın vakitte Instagram da pozisyon bazlı emsal bir özelliğini kullanıcılara sunmuştu.

TikTok’un Yakında ismini verdiği akış sekmesini lokal reklamverenler için de kullanacağı varsayım ediliyor. Özelliğin tüm kullanıcılara ne vakit sunulacağı şimdi bilinmiyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla