1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Yeni TikTok akımı, araba hırsızlarına davetiye çıkarıyor!

Yeni TikTok akımı, araba hırsızlarına davetiye çıkarıyor!
0

Yeni TikTok akımı, otomobil hırsızlarına davetiye çıkarıyor!

Kısa görüntü platformu TikTok’ta her geçen gün yeni bir akım başlıyor. Yeni bir challenge ise Kia ve Hyundai araçlarını tornavida veya USB şarj cihazıyla açılabileceğini gösteriyor. Lakin bu görüntüler otomobil hırsızları tarafından kullanılıyor. ABD’deki onlarca kişinin ya arabası ya da eşyaları çalındı.

TikTok otomobil akımı hırsızların işini kolaylaştırıyor

İlk olarak bu yılın başında görülmeye başlanan TikTok’taki otomobil videoları, bilhassa Kia modellerini ele alıyor. Birtakım araçların kapılarının tornavida ve USB şarj aygıtıyla açılacağını gösteren TikTok challenge görüntüleri, son vakitlerde makus niyetli bireylerin maksadında.

yeni tiktok akimi araba hirsizlarina davetiye cikariyor 0 GF7HhO6r

ABD’deki lokal bir medyaya konuşan Alissa Smart, Kia model aracının bu TikTok akımı yüzünden soyulduğunu söyledi. Otomobil kapısının USB şarj aygıtıyla açıldığını sav eden Smart, birebir vakitte pahalı eşyaların çalındığını lisana getirdi.

TikTok’taki USB şarj aygıtıyla otomobil kapısı açma görüntülerinin popülerleşmesi, otomobil hırsızlıklarını artırdı. ABC News’in bildirdiğine nazaran ABD’nin Illinois eyaletindeki Kia ve Hyundai hırsızlıklarının sayısı yüzde 767 civarında artış yaşadı.

Kia model aracının soyulduğunu söyleyen Alissa Smart, “Arabada elektrikli el aletleri ve anahtarlar vardı. Ayrıyeten eşimin aracından 160 dolar ve binlerce dolarlık aletlerle çalındı” tabirlerini kullandı. Bölge yetkilileri ise Kia ve Hyundai sahiplerini dikkatli olmaya çağırdı.

yeni tiktok akimi araba hirsizlarina davetiye cikariyor 1 jAXKAMcJ

Henüz bu akımla ilgili olarak açıklamalarda bulunmayan TikTok, siyasetleri ihlal eden her görüntünün platformdan kaldırılacağını söylüyor. Araba akımı videoları bu siyasetleri -en azından şimdilik- ihlal etmiyor üzere görünüyor.

Peki, siz TikTok otomobil akımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla