1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Yine Musk’ın istediği oldu! Twitter’a kimlik doğrulama geldi

Yine Musk’ın istediği oldu! Twitter’a kimlik doğrulama geldi
+ - 0

Yine Musk’ın istediği oldu! Twitter’a kimlik doğrulama geldi

Geçtiğimiz aylarda Tesla ve SpaceX’in başarılı CEO’su Elon Musk, Twitter’ı satın alma teşebbüsleriyle gündeme geldi. Birinci olarak şirketin yüzde 9’luk bir payını, daha sonra ise tamamını almak için idare şurası ile el sıkıştı.

Ancak vakit içerisinde bot hesap sayısı dahil birçok noktada anlaşamayan 2 tarafın bağları kopma noktasına kadar geldi. Hatta sonunda Musk mutabakattan çekileceğini açıklayarak şirket ile davalık oldu. Görünen o ki ortadaki buzlar erimeye başlıyor. Çünkü Twitter, telefon numarası ile kimlik doğrulama özelliğini test etmeye başladı.

Twitter, telefon numarası ile kimlik doğrulama özelliğini test ediyor!

Birçok Twitter kullanıcısı halihazırda telefon numarası yahut e-posta adresleri üzere çeşitli giriş yolları ile platformu kullanıyor. Lakin bugün test edilmeye başlanan özellik bunlardan çok daha farklı. Hatta direkt olarak Elon Musk’ın isteklerini karşılamaya yönelik.

yine muskin istedigi oldu twittera kimlik dogrulama geldi 0 uR6JB7Tg

Geçtiğimiz devirde Musk, Twitter’ın kendisiyle paylaştığı bilgilerin yanlışsız olmadığını öne sürdü. Bunun başında ise spam/bot hesap sayısının kendisine yüzde 5 oranında olduğunun söylenmesi yer aldı. Çünkü Musk’ın özel araştırmasına nazaran gerçek sayı bunun 4 katı kadar.

Bu nedenle satın alım süreci askıya alındı. Musk ise şirketten asıl bilgileri paylaşmasını talep etti. Aksi takdirde muahedenin geçersiz olacağını söyledi. Fakat Twitter tüm söylenenleri reddederek dataların doğruluğunu savundu. Bunun üzerine ünlü CEO satın alım sürecini Twitter tarafından gerçekleştirilen ihlaller nedeniyle feshedildiğini açıkladı.

Fakat bugün test kademesine geçirilen özellik ile birlikte artık telefon numarası ile kimliğini doğrulamış, yani bot olmadığı katılaşmış hesapların profil kısmında bu bilgi yer alacak. Bu sayede Musk’ın istediği sayılar verilmemiş olsa bile hangi hesabın bot olduğu değil fakat gerçek kullanıcı olduğu anlaşılabilecek.

Bu da Twitter’ın Musk ile orta yolu bulmak için sağladığı bir orta tahlil üzere duruyor. Doğal geçtiğimiz aylarda Musk şayet bu satın alım gerçekleşirse işleri kimlik ile doğrulamaya kadar götürebileceğini söylemişti. Ancak telefon numarası da şu an için kâfi gözüküyor.

Buna ek olarak, platformda yeni bir özelliğin daha tıpkı anda test edilmeye başlandığı dikkatleri çekti. Artık tweetleri kaç kişinin gördüğü ilgili paylaşımların çabucak sağ alt tarafında, beğeni sayacının yanına konumlandırılacak. Lakin bu sayıyı herkes mi yoksa paylaşımı yapan kişi mi görebilecek şimdi netlik kazanmadı.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla