1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

YouTube Music arayüzü değişiyor!

YouTube Music arayüzü değişiyor!
+ - 0

YouTube Music arayüzü değişiyor!

YouTube, müzik dünyasını odak aldığı müzik akış hizmeti YouTube Music ile milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Platform, kullanıcılarına daha düzgün bir tecrübe sağlamak için yeni özellikler eklemeyi sürdürüyor. Son olarak Google, makul kullanıcılara YouTube Music yükseltmesi dağıtmaya başladı. İşte detaylar!

Şarkının kapak fotoğrafına nazaran tema seçenekleri geliyor

YouTube Music uygulaması geçtiğimiz ay, liste görünümlerinde, kullanıcıların kitaplıklarındaki belgeler üzerinde toplu süreç yapmasına imkan tanıyan çoklu seçim özelliği sağladı. Artık Google’ın gayesinde yükseltme için Android 13 yer alıyor. Bununla birlikte denetim edilmiş medya denetimleri, YouTube Music için kullanıcı arayüzü ve birkaç küçük ayarlama ile geliyor.

youtube music arayuzu degisiyor 0 99wTHApc

Yeniden tasarlanmış olan YouTube Music, medya denetimleri kullanıcı arayüzü, art planda kapak resmi ve kapak fotoğrafının renklerine bağlı olarak temalı seçenekler içeriyor. İmajlara bakıldığı vakit sol üst köşede yer alan YouTube Music sembolü ve altında şarkının ismiyle albümü yer alıyor. Birebir vakitte çıkış seçicinin üzerinde de büyük bir oynat/duraklat düğmesi var.

Alt kısımda ise hareketli bir ilerleme ölçer ve ileri/geri düğmesi yer alıyor. Sağ alt kısımda da karıştırma ve tekrar düğmelerini görmek mümkün. Evvelki sürümlerin yanı sıra yeni arayüzde beğen/beğenme düğmesi yok.

Aşağıda yer alan görsellerde Android 12 ve 13 DP2 medya denetimlerinin ekran imajı yer almıyor.YouTube Music 5.16 şimdilik az sayıda kullanıcı tarafından kullanılıyor. Bu nedenle Play Store üzerinden pek çok kullanıcıya ulaşmadı. Lakin, önümüzdeki birkaç gün içinde bu durumun değişeceği tez ediliyor.

youtube music arayuzu degisiyor 1 5SQX4wib
Android 12- Android 13 DP2

Şirketin, Android 13’ün gelecek sürümü için geri kalan uygulamalarını güncellemesi de uzun sürmeyeceği düşünülüyor. Bununla birlikte Google, Pixel serisi için son beta sürümünü aslında yayınladı. Birinci derleme ise yakın vakitte gelecek.

Peki, YouTube Music yükseltmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce kullanışlı olmuş mu? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla