1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

YouTube Music için yeni özellik! Listenizi yapay zeka yapsın

YouTube Music için yeni özellik! Listenizi yapay zeka yapsın
+ - 0

YouTube Music için yeni özellik! Listenizi yapay zeka yapsın

YouTube son periyotta hem tarayıcı hem de taşınabilir uygulama tarafında birtakım değişiklikler yaptı. Birinci evvel arayüz değişimi gördük. Akabinde görüntü oynatma arayüzünü Netflix’e benzetti. Artık ise YouTube Music uygulaması için yeni bir özellik test ediyor.

YouTube Music, dinleme tercihinize nazaran listeyi değiştiren bir özellik test ediyor!

YouTube Music tarafından getirilen yeni özellik, kullanıcıların müzik dinleme alışkanlıklarını yakın takibe alıyor. Örneğin bir liste içerisinde hangi modülün ne kadar dinlendiği yahut hangisinin direkt olarak atlandığı üzere bilgileri birleştiriyor.

youtube music icin yeni ozellik listenizi yapay zeka yapsin 0 bQu8jIYf

Bu sayede siz farkında olmasanız bile en beğendiğiniz ve dinlemeyi sevdiğiniz modülleri listenin üst sıralarına taşıyor. Misal bir biçimde direkt olarak geçtikleriniz ise aşağılara itiliyor. Alışılmış bu bir seferlik dinleme sonucunda olmayacak.

Uygulama daima olarak müzik dinleme alışkanlığınızı izleyerek listeyi canlı bir halde değişken tutacak. Bu özellik şu anda test kademesinde olduğu için sadece birtakım kullanıcılar ile paylaşıldığı belirtiliyor. Ama ayarlara girerek “Dynamic queue” ya da Dinamik sıralama halinde bir ayar olup olmadığını denetim edebilirsiniz.

YouTube, Netflix gibisi görüntü oynatma arayüzü getiriyor!

Bu ayın başlarında kimi YouTube Premium aboneleri platformun yeni görüntü oynatma arayüzü ile ilgili bir bildiri aldı. Yapılan paylaşıma nazaran, yeni sistemi deneyimlemek isteyen şahıslar, kısıtlı bir mühlet için erkenden test etme talihi elde edebiliyor.

youtube music icin yeni ozellik listenizi yapay zeka yapsin 1 ObmNhNn6

Şu an için hem uygulama ve taşınabilir tarafı hem de tarayıcıyı etkileyen bu değişim ile, görüntüde ileri yahut geri giderken kırmızı çubuk sağa yahut sola oynatmak yerine üst çektiğimiz takdirde artık Netflix’te olduğu üzere küçük fotoğraflar karşımıza çıkacak.

Bu sayede mühlet olarak değil, kareler halinde görüntüyü görüp istediğimiz ana ulaşabileceğiz. Daha sonra ise tekrar oynat butonuna tıklayarak seçim yapılan kareden itibaren izlemek mümkün olacak. Bahisle ilgili YouTube tarafından yapılan paylaşımda şunlar söylendi:

Test basamağındaki yeni özellikleri deneyin. Premium üyeleri, hudutlu bir mühlet için üzerinde çalıştığımız yeni özellikleri deneyebilir. Sizlere daha âlâ bir YouTube tecrübesi sunabilmemiz için geri bildirimlerinizi bizimle paylaşın.

youtube music icin yeni ozellik listenizi yapay zeka yapsin 2 WnOwt3BM

Bu yeni özelliği kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Video izlerken ilerleme çubuğundaki kırmızı noktayı bulun ve görüntü küçük fotoğraflarıma bakmak için üst kaydırın.
  • Bu moddayken, görüntü izlemek istediğiniz ana tam olarak gitmek için kırmızı noktayı sürükleyebilir yahut küçük fotoğraflar ortasında kaydırarak gezinebilirsiniz.
  • Videoyu izlemeye devam etmek için oynatma düğmesine dokunun.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla