1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

YouTube videolarından alışveriş yapmak artık mümkün!

YouTube videolarından alışveriş yapmak artık mümkün!
+ - 0

YouTube görüntülerinden alışveriş yapmak artık mümkün!

Son yıllarda toplumsal medya platformları, e-ticaret hizmetlerine açılan bir kapı haline geldi. Birçok içerik oluşturucusu, toplumsal medya hesapları üzerinden link vererek alışveriş sitelerine yönlendirmeye başladı. YouTube, yeni iş birliği sayesinde görüntüden alışveriş yapmayı mümkün kılacağını açıkladı.

YouTube ve Shopify iştiraki: Eser satışı nasıl yapılır?

YouTube tarafından hazırlanan yeni bir blog yazısı, platformun Shopify ile yeni bir entegrasyon başlattığını ortaya koydu. Perakende satıcılar içine-ticaret hizmeti olarak misyon yapan Shopify, içerik üreticilerin ürünleri direkt YouTube’dan satmasına müsaade verecek.

youtube videolarindan alisveris yapmak artik mumkun 0

YouTube üzerinden alışveriş yapmak günümüzde mümkün değil. YouTube’daki içerik oluşturucuları görüntünün açıklama yahut yorum kısmına temas ekleyebilir ve sizi farklı bir web sitesine yönlendirebilir. Ancak Shopify ile yapılan iş birliği sayesinde, harici mağazalardaki eserleri YouTube’dan ayrılmadan denetim edebilirsiniz.

Şimdilik yalnızca ABD’deki kullanıcılar tarafından test edilebilecek yeni YouTube alışveriş deneyimi, doğrudan ödeme özelliği de sunacak. Bu sayede görüntüdeki kontağa tıklayarak eseri görebilecek ve isterseniz satın alabileceksiniz. Yani harici bir siteye gitmeye gerek kalmayacak.

Videolara ek olarak canlı yayınlar da Shopify entegrasyonundan faydalanabilecek. YouTube’un açıklamasına nazaran, canlı yayınlara eser etiketlemek mümkün olacak.

YouTube’un üst şirketi Google zaten bir müddettir Shopify ile iş birliği yapıyordu. Google Aramalarda eser sorgulamaya müsaade verdiği için, YouTube’daki entegrasyonun da süratli bir halde yayılması mümkün görünüyor.

youtube videolarindan alisveris yapmak artik mumkun 1 AFdNzcgD

YouTube alışveriş tecrübesinin Türkiye’ye ne vakit geleceği şimdilik belgisiz. ABD’deki kullanıcılarda test edileceği aktarılan Shopify entegrasyonun, yakın vakitte genişlemesini bekliyoruz.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla