1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

YouTube’a video yakınlaştırma geliyor! Ama bir şartla

YouTube’a video yakınlaştırma geliyor! Ama bir şartla
0

YouTube’a görüntü yakınlaştırma geliyor! Lakin bir şartla

Popüler görüntü platformu YouTube, görüntü izlemeyi daha işlevsel hale getirecek özellikler almaya devam ediyor. Platform, sadece Premium abonelerine sunulan yeni özellik kapsamında videoları yakınlaştırmaya müsaade verecek. Bu güncelleme hem dikey hem de yatay görüntüler için geçerli olacak.

Sadece Premium kullanıcıları görüntü yakınlaştırabilecek

YouTube, yıllardır beklenen görüntüleri yakınlaştırma yeteneğini nihayet devreye aldı. “Pinch to zoom” isimli test özelliği kapsamında görüntüleri 2x’ten 8x’e kadar yakınlaştırabilmek mümkün. Lakin yeni özelliğin yalnızca deneysel program ile Premium kullanıcılarına sunulduğunu belirtelim.

youtubea video yakinlastirma geliyor ama bir sartla 0 nySEndCJ

1 Eylül tarihine kadar test edilecek olan görüntü yakınlaştırma yeteneği, kullanıcılar tarafından beğenilmesi durumda YouTube’a dahil edilecek. Fakat 1 Eylül’ün akabinde tüm kullanıcılara mı yoksa yalnızca Premium abonelerine mi açık olacağı meçhul.

YouTube görüntüleri için ekranı doldurma özelliği olduğunu biliyoruz. 16:9 formatındaki görüntüler çerçevesiz akıllı telefon ekranlarına tam oturmadığı için, görüntüyü ekranın tamamına genişletmek mümkün. Lakin yeni deneysel özellik, ekranı doldurmak yerine görüntünün muhakkak kısımlarını yakınlaştırmanızı sağlayacak.

Platformun paylaştığı fotoğrafa nazaran, iki parmağınızı kullanarak görüntünün istediğiniz kısımlarına zoom yapabilirsiniz. Ayrıyeten yakınlaştırdıktan sonra, görüntüde hareket edebilir ve daha yakından bakabilirsiniz. Deneysel özellik 8x’e kadar zoom imkanı tanıyor.

youtubea video yakinlastirma geliyor ama bir sartla 1 hg4nOFMr

Premium kullanıcıları Android uygulamasından yahut YouTube web sitesinden yeni özelliği test edebilir. Yeni özelliği açmak için profil fotoğrafınıza tıklayın ve akabinde “yeni özellikleri dene” kısmına gidin. Ancak görüntü yakınlaştırmanın gecikmeli olduğu söyleniyor, 1 Eylül’e kadar tam olarak hakikat çalışmayabilir.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla