1. Ana Sayfa
  2. Haber

Zhaoxin Glenfly Harici Ekran Kartı Görüntüleri Ortaya Çıktı

Zhaoxin Glenfly Harici Ekran Kartı Görüntüleri Ortaya Çıktı
0

Zhaoxin Glenfly Harici Ekran Kartı Görüntüleri Ortaya Çıktı

Glenfly Arise-GT10C0 harici ekran kartının görüntüleri, Çin sosyal medya platformu Bilibili‘de paylaşıldı. Kartın yarım soğutma tasarımı oldukça basit görünüyor. Öte yandan görüntü çıkışları VGA ve HDMI ile sınırlı görünüyor. Ayrıca platform üzerinde yazılım desteğinin halen zayıf olduğundan bahsedilmiş.

zhaoxin glenfly harici ekran karti goruntuleri ortaya cikti 0 3ObcG1pK

Yukarıdaki görüntüde soğutma bloğundan ayrılan Glenfly GPU’yu görebilirsiniz. GPU üzerindeki yazılar çok açıklayıcı değil ancak GPU’nun Arise–GT ailesinin 10C0 modelinin bir parçası olduğunu doğruluyor. Model numarası ilginç, çünkü birkaç hafta önce Glenfly Arise 1020 olarak bilinen bir model için Geekbench 5 kıyaslama sonuçları ortaya çıkmıştı. Bunun Glenfly Arise ailesinin farklı bir üyesi olup olmadığını bilmek zor. Bazı Çinli teknoloji siteleri ise önceki Geekbench verilerinin bu karta ait olduğunu konuşuyor.

zhaoxin glenfly harici ekran karti goruntuleri ortaya cikti 1 XeFlbgV3

Geekbenched örneği, Zhaoxin 2.7 GHz sekiz çekirdekli CPU ve 8 GB RAM ile bir Windows 10 sisteminde test edildi. Ayrıca GPU’nun 24 hesaplama birimi, 608 MHz GPU saati ve 2 GB VRAM ile geldiği bildirildi. OpenCL testinde yaklaşık beş yıllık akıllı telefonlarla eşit sonuçlar gördük. Klasik GeForce GTX 1060 gibi tanıdık bir harici ekran kartıyla kıyaslandığında ise 60 katlık fark ortaya çıkmıştı.

Glenfly Arise-GT10C0 hakkındaki yeni Bilibili gönderisi, teste giren örnekle pek çok ortak nokta olduğunu gösteriyor. Bunun yanında kartın Windows 10 işletim sisteminde test edildiği, ayrıca HDMI bağlantısıyla ilgili sorunlar yaşandığı belirtiliyor. Aygıt Yöneticisi ise GPU’yu Zhaoxin VGA BIOS olarak tanıyor. Bu ekran kartı oldukça zayıf, ancak düzgün çalışan bir Windows 10 sürücüsüyle çok daha iyi performans potansiyeli olabilir.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla