1. Ana Sayfa
  2. Haber

Zoom Daha Fazla Uçtan Uca Şifreleme Desteği Sunuyor

Zoom Daha Fazla Uçtan Uca Şifreleme Desteği Sunuyor
0

Zoom Daha Fazla Uçtan Uca Şifreleme Desteği Sunuyor

Zoom, Zoom Phone ve Breakout Rooms’ta Uçtan Uca Şifreleme (E2EE) tanıtmanın yanı sıra veri yönlendirme kontrolü ve ürün içi gizlilik bildirimleri gibi gizlilik odaklı diğer özellikleri de devreye alıyor.

Öncelikle bulut tabanlı bir sanal arama telefon sistemi olan Zoom Phone, E2EE desteği kazanıyor. Bu sayede aramaların yalnızca arayan ve alan cihazların erişebildiği kriptografik anahtarlarla güvence altına alınması sağlanacak. Şu anda sadece Zoom istemcisi aracılığıyla aynı Zoom hesabındaki kullanıcılar arasında yapılan Zoom Phone görüşmeleri E2EE’yi açma olanağına sahip olacak. Arama sırasında kullanıcılardan herhangi biri “Diğer”i seçerek oturumu uçtan uca şifreli bir telefon görüşmesine yükseltme seçeneğini görecek. Çağrının daha güvenli bir standarda yükseltilmesi ise birkaç saniye sürecek.

Hesap yöneticilerinin web portalı aracılığıyla E2EE’yi etkinleştirmesi de gerekecek. Çağrı yönlendirme için PSTN metodolojisi desteklenmeyecek. Ayrıca, her iki arayanın da otomatik arama kaydının kapalı olması gerekiyor.

Zoom ayrıca Zoom Meetings için E2EE’nin Breakout Rooms’a genişleyeceğini doğruladı. Her oda kendi benzersiz toplantı şifreleme anahtarına sahip olacak. Yine hesap sahipleri veya yöneticilerinin kullanıcılar için E2EE’yi etkinleştirmesi de şart.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla