İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

YouTube’dan yeni adım: Ücretli kanal aboneliği hediye etme dönemi başlıyor

YouTube’dan yeni adım: Ücretli kanal aboneliği hediye etme dönemi başlıyor
+ - 0

YouTube, hem kullanıcılara hem de içerik üreticilere, ücretli kanal aboneliklerini hediye etme olanağı tanıyacağını açıkladı. Bu tür ücretli kanal abonelikleri, son dönemde YouTube Gaming’in rakibi Twitch’te popüler hale gelmiş, ancak YouTube bu sisteme biraz da olsa mesafeli durmuştu. Şirket ilk olarak Japonya’da belirli yayıncılarla bu sistemi test ettikten sonra, şimdi ABD ve İngiltere’de bu yeni hediye sistemine geçiş yapacağını açıkladı. Özelliğin daha sonra diğer ülkeler için açılıp açılmayacağı ise şimdilik belli değil.

Birçok yayıncı, ücretli kanal aboneliklerini gelir elde etmenin kolay bir yolu olarak görürken, aynı zamanda kendi topluluklarını bu şekilde inşa edebiliyor. YouTube Gaming’de kanal abonelikleri için kullanılan aylık standart abonelik fiyatı genellikle 4.99 dolar şeklinde. Kanala ücretli abone olan kullanıcılar, böylece çeşitli rozetlere ve kanal sahibinin yayınladığı diğer özel içeriklere ulaşabilme imkanına kavuşuyor.

YouTube, Gaming bölümünün erişimini bu şekilde artırmak istese de ana rakibi Twitch, canlı yayınlarda ABD’de YouTube’dan daha büyük bir platform olmaya devam ediyor. Peki, sizce YouTube’un bu hamlesi, Twitch’i yakalamaya yeter mi? Yorumlarınızı aşağıya bekliyoruz…

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla