1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Disney’den Apple’a metaverse çelmesi!

Disney’den Apple’a metaverse çelmesi!
0

Disney, metaverse dünyasına girmeye çalışan şirketlerden biri. Geçtiğimiz yıldan bu yana metaverse için çalışmalarını yürüten cümbüş şirketi, 12 yıl boyunca Apple’da çalışmış yöneticiyi işe aldı. Eski yönetici, uzun yıllar boyunca Apple Arcade grubunda uzunluk göstermişti.

Disney metaverse için eski Apple yöneticisi ile anlaştı

Disney tarafından paylaşılan son blog yazısı, şirketin metaverse hayallerini ispatlar nitelikte. Disney, metaverse’teki yaratıcılığına liderlik etmesi için eski Apple yöneticisiyle anlaştığını duyurdu. Mark Bozon, 12 yıllık Apple tecrübesinin akabinde Disney’in metaverse kadrosuna katıldı.

Disney’in açıklamasına nazaran Mark Bozon, Disney metaverse’i için yaratıcı vizyona liderlik edecek. Bozon’un fizikî ve sanal dünyadaki ilişkide rol alması bekleniyor. Ayrıyeten teknoloji devinde çalıştığı periyotta ise Apple Arcade yaratıcı oyun yöneticisi olarak vazife alıyordu.

Piyasa kıymeti açısından ABD’nin en büyük medya şirketi olan Disney, hem yeni kuşak yayıncılığa hem de yeni jenerasyon toplumsal medyaya yaptığı yaptırımlar ile dikkat çekiyor. Dijital dünyada Disney cihanı kurmak isteyen firma, tekrar de metaverse’in nasıl olacağını kararlaştırmış değil.

Disney, Mark Bozon’un Apple Arcade’deki tecrübesine güvenerek yeni bir grup kurmasını istiyor. Bozon; Disney’in oyun, sinema, cümbüş parkları ve başka kısımlarını metaverse’e taşıyacak olsa da, planlarını şimdi detaylandırmadı.

Eski Apple Arcade yöneticisi, Disney’in dijital dünyadaki stratejisini oluşturmaktan ve metaverse’i yaratma planlarını yürütmekten sorumlu olacak. Ayrıyeten raporlarını ise Disney’in dikkat çeken yöneticisi Tüketici Tecrübeleri Kıdemli Lider Yardımcısı Mike White’a sunacak.

disneyden applea metaverse celmesi 0 NnjKJ3uW

Kendi metaverse’ini yaratmaya çalışan şirketlerinde başında Meta geliyor. Geçtiğimiz yıl şirket ismini Facebook’tan Meta’ya çeviren ve 10 milyar dolarlık yatırım duyuran toplumsal medya devi, Disney üzere rakipleri de karşısına almış durumda.

Pekala ya siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla