1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

YouTube büyük güncelleme: Arayüz değişti!

YouTube büyük güncelleme: Arayüz değişti!
0

YouTube büyük güncelleme: Arayüz değişti!

YouTube’da büyük güncelleme, Instagram’dan Facebook’a kadar bütün büyük platformlar 2022 yılında uygulamalarında çeşitli değişiklikler yaptı. Hatta logo tasarımlarını değiştirenler bile oldu. Şimdi ise YouTube, sessizce paylaştığı yeni güncelleme ile birlikte videoların altındaki arayüz kısmında bir değişiklik yaptı.

YouTube, arayüz için yeni güncelleme yayınladı!

YouTube tarafından arayüz üzerine yapılan güncelleme sonrasında video sayfasında bazı değişiklikler oldu. Fakat şu an için Ana Sayfa, Keşfet, Shorts, Originals, Music ve Arama kısımlarının aynı olduğunu belirtelim. Yani tek değişim videoların altında yer alan açıklama bölümünde meydana geldi.

YouTube büyük güncelleme: Arayüz değişti!
YouTube büyük güncelleme: Arayüz değişti!

Burada ise ilk olarak video açıklamasının sol üst tarafa sıkıştırılması göze çarpıyor. Hemen sağ tarafında ise beğeni, paylaşma ve indirme gibi ek seçenekler yer alıyor. Abone olma butonu hemen açıklamanın altına çekilmiş durumda. Sağında ise öne çıkan yorum gösteriliyor. Ayrıca burada öne çıkan bir paylaşım bulunmuyorsa, aşağıdaki alanın yanı sıra buradan da yorum yapabiliyoruz.

Buna ek olarak, video başlığının fontunun ve boyutunun yeniden ayarlandığını görüyoruz. Aslında içeriğe dahil tüm bilgilerin sol tarafta küçük bir alanda birleştirilirken, geri kalan seçenekler ise sağ tarafta toplanıyor.

Yapılan bu değişim neticesinde aslında YouTube’un ilgili video sayfasını üçe böldüğünü söyleyebiliriz. Üst tarafta video, açıklaması ve ilgili seçenekler, aşağıda yorumlar, sağ tarafa ise ilginizi çekebilecek diğer içerik üreticilerine ait videolar yer alıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla