1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp mavi tik nasıl kapatılır?

WhatsApp mavi tik nasıl kapatılır?
0

WhatsApp mavi tik nasıl kapatılır?

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp birçok özelliği ile birlikte kullanıcılarına büyük kolaylıklar sunuyor. Ancak mesajların okunduğu bilgisini veren ”Mavi Tik” özelliği her zaman kullanışlı olmuyor. Peki ya WhatsApp uygulamasında bulunan mavi tik özelliği kapatılır? Karşı tarafa gönderdikleri mesajı okuduğunuzu nasıl gizleyebilirsiniz? İşte detayları…

WhatsApp uygulamasında mavi tik özelliği nasıl kapatılır?

WhatsApp mesajlarında bulunan mavi tik özelliği, karşı tarafın mesajımızı okuyup okumadığımızı anlamamıza yardımcı oluyor. Ancak bu özellik her zaman kullanıcılar için kullanışlı olmayabiliyor. Ancak uygulama üzerinden hızlıca yapacağınız ayarlar ile birlikte bu sorunun çözümü çok basit. Peki ya WhatsApp’ı indirdiğinizden andan beri açık olan görüldü özelliğini nasıl kapatabilirsiniz? İşte mavi tiki kapatmanızın en hızlı yolu!

WhatsApp mavi tik nasıl kapatılır?
WhatsApp mavi tik nasıl kapatılır?
  • Android telefonunuzdan WhatsApp uygulamasınıda mavi tik kapatmak için, uygulamanıza giriş yapın.
  • Sağ yukarıda bulunan “3 noktaya” basın.
  • Ayarlara giriş yapın.
  • “Hesap” kısmına girin.
  • Gizlilik kısmına girin.
  • Okundu bilgisini buradan devre dışı bırakabilirsiniz.

IOS ve Android telefonlarınız üzerinden yapabileceğiniz bu hızlı ayarlar ile birlikte WhatsApp mesajlarının görüldü bilgisini kapatabilirsiniz. Bu konuyla ilgili sizlerin düşünceleri neler? Siz görüldü bilgisini açık bir şekilde mi kullanıyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar ve forum kısmında bekliyoruz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla